Rekonstrukce rodinného
domu u Olomouce 

Rekonstrukce klasického rodinného domu s použitím přírodních materiálů - hliněné omítky, dřevěné podlahy ošetřené olejem, dřevovláknité izolace. Vytápění bude řešeno pomocí tepelného čerpadla vzduch-voda. 

Nízkoenergetický dům v Hranicích 

Nízkoenergetický dům navržený z vápenopískových cihel a vnějšího zateplení. Úsporná varianta o velikosti užitné plochy 130 m2.

Pasivní rodinný dům u Týnce nad Sázavou

Malý rodinný dům se zelenou střechou ve velké zahradě.

Nízkoenergetický dům v Hranicích I

Nízkoenergetický dům navržený z vápenopískových cihel a vnějšího zateplení. Obytné prostory se otevírají k zalesněnému kopci a na jihozápadní stranu svahu. Severozápadní svah umožňuje krásný pohled na město Hranice.

Nízkoenergetický dům v Hranicích II

Dřevostavba s použitím maxima přírodních materiálů. Obytný prostor s kuchyní je osvětlený ze tří stran. Zastřešená terasa umožňuje příjemné letní posezení.

Nízkoenergetický dům na Broumovsku

Nízkoenergetický dům se zelenou střechou, dřevěným a kamenným obkladem.

Renovace bytové rezidence v Jeseníkách

Rezidence Annaberg se 7 apartmány se nachází v klidné lokalitě na konci slepé ulice. Orientace domu je směrem na jih a východ s překrásnými výhledy do údolí a zahrady. Prostorné terasy apartmánů v 1.np umožňují venkovní posezení a relaxaci.

Studie pasivního rodinného domu

Jednoduchý přízemní dům se třemi pokoji, otevřený do prostoru zahrady s koupacím jezírkem.

Roubený rodinný dům v Středočeském kraji

Patrový roubený dům s velkým obývacím pokojem s pianem a prostornou venkovní kuchyní.

Rodinný dům u Bruntálu

Dům v blízkosti Bruntálu se zelenou střechu, dřevěným obkladem a tvarem do písmene L.

Rodinný dům na jihozápadním svahu jižně od Brna

Studie domu na místě původní zástavby. 

Projekty interiérů

Návrh nábytku pro kanceláře domu osobního rozvoje MAITREA

Návrh kanceláří a nábytku vycházel z celkové koncepce Maitrei - pomáhat lidem spojit se se svým srdcem a následovat jej. Stoly a skříně jsou vyrobeny z masivního dubového dřeva s organickými detaily. Na povrchovou úpravu byly použity oleje od firmy Kreidezeit.

Studie interiéru podkrovního bytu

Malý podkrovní byt v centru Litoměřic s nábytkem na míru z jansanu, hliněnými omítkami a speciální stínící barvou proti elektromagnetickým polím. 

Návrh nábytku pro denní místnost školy bojových umění Avaloka

Dubový masivní nábytek denní místnosti slouží žákům a rodičům při čekání na program výuky Aikida.

Kavárna Litoměřice – ve spolupráci se studiem Kompas Feng Shui

Kavárna je navržena v suterénu domu na hlavním náměstí s přístavbou do zahrady. Na stěnách je ponechán původní kámen a klenuté stropy jsou omítnuté. Přírodní dřevěné podlahy a stropy přístavby jsou ošetřeny olejem. Kuchyně kavárny je vybavena na přípravu vegetariánského menu.

Vizualizace interiéru pro bytovou rezidenci v Jeseníkách

Rezidence Annaberg se 7 apartmány se nachází v klidné lokalitě na konci slepé ulice. Orientace domu je směrem na jih a východ s překrásnými výhledy do údolí a zahrady. Prostorné terasy apartmánů v 1.np umožňují venkovní posezení a relaxaci.

Projektový management ve spolupráci s Maitrea a.s.

V průběhu 14 let jsem vedl projekty centra osobního rozvoje Maitrea s vegetariánskou restaurací, mateřské školky Maiterea waldorfského typu, školy tradičního umění Avaloka, domova seniorů ve Slušticích a připravoval projekt Slunečních lázní v Praze s hotelem, restaurací, lázněmi, sály a ayurvédskými terapiemi. 

Projekty ve spolupráci se Studiem ARC

Ve spolupráci s akad. arch. Oldřichem Hozmanem jsem se podílel na tvorbě ekologického konceptu navrhovaných staveb, použitých materiálů a konstrukcí především z hlediska stavební biologie.